یک خبر و یک داستان

تاریخ:1387/10/15-16:43

در خبرها آمده بود که:

تعدادی از نمایندگان مجلس در حال تهیه طرحی هستند تا بتوانند بر معاون اول رییس‌جمهور نظارت کنند.

 بر اساس این طرح که با الهام از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آماده شده است، معاون اول رییس جمهور همچون رییس‌جمهور از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد خواهد گرفت.  همچنین نمایندگان در صورت تثبیت نهایی این طرح می‌توانند معاون اول رییس‌جمهور را مورد سوال و استیضاح قرار دهند.این در حالی است که برخی دیگر از نمایندگان به دنبال محدود کردن معاونین رییس‌جمهور هستند و قصد دارند زمینه‌ی اعمال نظارت رییس مجلس بر معاونین رییس‌جمهور را نیز فراهم کنند.

این خبر را که در عصر ایران دیدم، یاد یک داستان افتادم.

می‌گویند روستایی بدبختی را به زندان برده بودند و در زندان، با یک شاعر هم‌بند بود. شاعر برای رفع دل‌تنگی، مدام اشعار سوزناک می‌خواند و آن مرد هم مدام گریه می‌کرد.

شاعر بیچاره بعد از مدتی به این فکر می‌افتد که نباید زیاد هم اوضاع را پیچیده‌تر کرد و با خواندن شعر، موجبات اندوه هم‌سلولی‌اش را فراهم آورد. به همین خاطر از در چاره‌جویی بر می‌‌آید و خطاب به مرد روستایی می‌گوید: «حالا تو خودت را زیاد ناراحت نکن. من هم سعی می‌کنم دیگر اشعار ناراحت‌کننده نخوانم. حالا برای چی همه‌اش هنگام شعر خواندن من گریه می‌کنی؟».

روستایی هم جواب داد: « وقتی شما شعر می‌خوانی، ریش‌تان را می‌بینم که حرکت می‌کند. من هم یاد بزم می‌افتم و نمی‌دانم الان در چه حالی است. ناراحتی و گریه‌ی من هم بابت دل‌تنگی برای بزم است. والله آقا! من از اشعار شما چیزی سر در نمی‌آورم!!»


نوع مطلب : عمومی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
فرهاد مهرگان
1387/10/21 13:33
صمیمانه سپاسگذارم
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات