بی‌سامانی وزارت نفت در حوزه‌ی آمار

تاریخ:1387/09/3-13:02

در این‌جا واین‌جا در مورد سرمایه‌گذاری در صنعت نفت گفته‌ام و بارها گفته‌ام که این سیاست‌گزاران حوزه‌ی نفت کشور، یا از ضعف اطلاعات و آمار رنج می‌برند و یا اصلا به خود زحمت نمی‌دهند آمارهایی را که می‌خواهند اعلام کنند، با همدیگر چک کنند.

حالا نمونه‌اش را که من اخیرا دیدم برایتان بازگو می‌کنم.

در این‌جا، وزیر محترم نفت اعلام کرده‌اند که باید تا افق 1404(یعنی 18 سال دیگر)، حدود نیم‌تریلیون‌ دلار در صنعت نفت سرمایه‌گذاری شود. این‌جا را هم ببینید که معاون ایشان فرموده‌اند که تا 10 سال دیگر فقط 145 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری لازم است.

خیلی دلم می‌خواهد بدانم که آیا کسی در روابط‌عمومی وزارت نفت و یا در همین سایت شانا وجود ندارد که این اطلاعات را کنترل کند؟

در همین رابطه این‌‌جا را هم ببینید

و تازه، همه‌ی این‌ها در حوزه‌ی برآوردها است و با این اوصاف، وای بر ما اگر به حوزه‌ی عمل برسد.نوع مطلب : نفت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
همکار نفتی
1387/10/2 06:55
سلام
واقعا آدم حیرون می مونه وقتی میبینه یه نفتی برای همکارای نفتیش می زنه
گیرم که شما راست بگی و این نوشتتون هم کاملا درست باشه
ولی آخه شما مگه تعصب نفتی نداری که تا یک گزک گیر می یاری گرز می کنی می کوبیش تو سر نفت نه عزیز دلم نه این راهش نیست
من فکر می کنم شما اگر دغدغه آمار داشتی راستی راستی، حداقل کاری که باید می کردی این بود که این موضوع رو در گوشی با روابط عمومی در میون می گذاشتی نه که ....
وای بر ما آدمهایی که به غرض ورزی های شخصی مون رنگ و لعاب ملی می زنیم تا کینه توزیهامونو به بهانه مصالح ملی یه جوری بروز بدیمو ...
پاسخ پویا نعمت الهی : کینه‌توزی؟ شما که این‌قدر جسارت ندارید که برای همان«مصالح ملی»، خودتان را معرفی کنید و یا آدرسی از خود بگذارید.
مهرنوش
1387/09/22 21:30
واقعا برای شما که پر از ادعا هستید متاسفم چرا انقد از کلمات عربی در نوشته هاتون استفاده می کنید عزیز من خب نمی تونید بنویسید مگر مجبورید ننویسید بابا امثال شما زبان فارسی رو زیر چکمه های عربی له می کنند.....
پاسخ پویا نعمت الهی : سلام. در مورد لغات عربی با شما موافقم. ولی من كجا گفتم كه پر از ادعا هستم؟
امار 85
1387/09/4 10:19
سلام
تازه دیروز چك میل كردم.
دوست عزیز این بزرگ بودن انحراف معیار شما طبیعی است چون كه پراكندگی داده های شمابا توجه به واحد بسیارزیاد است.و برای رفع این مشكل باید نحوه ی نمونه گیری را تغییر داد كه چگونگی انتخاب نونه در این جامعه،فراتر از اطلاعات بنده است.
با استاد درس نمونه گیری این مشكل را در میان می گذارم و امیدوارم كه ایشان بتوانند راهنمایی كنند.
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic